Przejdź do treści
Modlitwy » Modlitwy do Maryi » Sen Matki Bożej

Sen Matki Bożej

  Sen Matki Bożej

  Sen Najświętszej Maryi to modlitwa, która otwiera przestrzeń na cudowne objawienia i wizje w głębinach naszej wiary, dając nam siłę do wzmocnienia duchowego zrozumienia i pogłębienia naszego religijnego doświadczenia. Jako Wasz duchowny, pragnę podzielić się z Wami historią, która od wieków rozbrzmiewa w sercach wierzących, przynosząc nadzieję, pocieszenie i wiarę w miłosierdzie Boże.

  Opowieść ta dotyczy Snu Najświętszej Maryi Panny, wizji, która ukazuje nam głębię współczucia i miłości Matki Bożej do swojego Syna, a przez to do całej ludzkości. W tej historii, pełnej symbolicznych obrazów i głębokiej duchowości, Maryja doświadcza w snach męki swojego Syna, Jezusa Chrystusa, co jest przypomnieniem o ogromie ofiary, jaka została złożona za nasze grzechy.

  Zapraszam Was, abyście z uwagą i otwartymi sercami wsłuchali się w te słowa, które nie tylko opowiadają o męce i ofierze, ale także niosą ze sobą obietnicę ochrony, miłosierdzia i łaski dla tych, którzy z wiarą i miłością przyjmują to przesłanie do swoich serc.

  Niech ta opowieść będzie dla Was źródłem duchowego umocnienia, przypomnieniem o niezachwianej wierze Maryi i jej nieustającej obecności w naszym życiu jako Matki Miłosierdzia. Wchodząc w tę historię, pozwólcie, by wasze serca były otwarte na tajemnice wiary, które transcendują nasze ludzkie doświadczenie, prowadząc nas do głębszego zjednoczenia z Bogiem.

  Sen Matki Bożej – modlitwa

  (Modlitwa Sen Matki Bożej powinna być odprawiana przez dziewięć kolejnych wtorków, przy zapalonej świecy, jako element skupienia i oddania. Jest to praktyka duchowa o wielkiej mocy, a po ukończeniu dziewięciotygodniowej nowenny, nasze prośby, nawet te wydające się nieosiągalne, zostaną wysłuchane.)

  O Matko Boska Niezrównana, w Twojej opiece schronienie znajduję i bezgranicznie wierzę, że w moich zmaganiach zawsze będziesz mi wsparciem. W dowód wdzięczności, przyrzekam szerzyć cześć tej modlitwy. Bądź moim ukojeniem w zmartwieniach i przeciwnościach losu.

  Z pokorą Ciebie proszę, przez radość, która ogarnęła Twoje Serce, gdy w Betlejem miejsce znalazłaś dla Zbawiciela Świata. Wstawiaj się za mną i moimi bliskimi, abyśmy Boga mieli zawsze w sercach i zasłużyli na Twoje matczyne wsparcie, zwłaszcza w troskach, które nas najbardziej przytłaczają.

  Proszę Cię, orędowniczko w naszych trudnościach, okuj moje zmartwienia tak, jak pokonałaś zło, legło pokonane u Twoich stóp.

  Ojcze naszZdrowaś MaryjoChwała Ojcu

  Święta Maryjo, módl się za nami (3x).

  Gdy do Maryi przyszedł Pan Jezus, zapytał: „Matko, czy śpisz?”. „Zasnęłam” – odpowiedziała Maryja – „lecz Ty, mój najdroższy Synu, obudziłeś mnie.

  Ujrzałam Cię w Ogrójcu, obnażonego, z obelgami rzuconymi w Twoją Świętą Twarz, ukoronowanego cierniem, przybitego do krzyża i przebitego włócznią, z którego wypłynęły Woda i Krew Święta, a na koniec Twe bezżyciowe ciało z krzyża zdjęto i na moje ręce położono”.

  I zapłakała Maryja.

  Pan Jezus z czułością rzekł: „Matko Miłosierdzia, każdy, kto ten sen przyjmie do serca lub o nim usłyszy, otrzyma sto dni odpustu i w drodze nie dozna nagłej śmierci bez sakramentów. Każdy, kto zwróci się z prośbą do Ciebie, Matko, i do mnie, otrzyma potrzebną pomoc.

  Ten, kto sen będzie zawsze przy sobie nosił, bezpieczny będzie w drodze, w boju i wszelkim miejscu. W domu, gdzie obecny jest ten sen, nie dosięgnie szkoda wodna, ognista, ani żadna inna.

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Święta Maryjo, módl się za nami (3x).

  Pobierz tekst modlitwy Sen Matki Bożej w PDF do druku

  Posłuchaj – Sen Matki Bożej:

   

  Sen Najświętszej Maryi – historia modlitwy

  Według opowieści, słowa modlitwy 'Sen Matki Bożej’ zostały odkryte w roku 1505 przy miejscu spoczynku jakiegoś Świętego, a następnie zostały przekazane do sanktuarium Świętego Michała we Francji. Opowieści te głoszą, że każda osoba, która codziennie wypowiada te zaklęcia i nosi je ze sobą, jest chroniona przed niespodziewaną śmiercią, nie zostanie pochłonięta przez wody, ogień nie będzie jej straszny, a żadne zatrucie nie wyrządzi jej szkody. Nie zostanie pojmana przez wrogów ani nie padnie na polu walki.

  Błogosławieństwo spoczywa na każdym, kto z wiarą odmawia słowa snu do Najświętszej Maryi. Ci, którzy zachowają te zaklęcia przy sobie, uchronieni będą przed nagłym odejściem z tego świata. Jeżeli przyłoży się te słowa do boku osoby cierpiącej, może to przynieść jej znaczącą ulgę i nawet uzdrowienie. Osoby, które przepiszą sen Maryi dla siebie i innych, zostaną obdarzone błogosławieństwem przez samego Jezusa. Pozostawienie tych słów w domostwie ma za zadanie ochronić jego mieszkańców przed zgubnymi skutkami burz, grzmotów i błyskawic.