Strona główna » Modlitwy do św. Rity

Modlitwy do św. Rity

 

Modlitwy do świętej Rity

Kim była Święta Rita?

Święta Rita, inaczej zwana Rita z Cascie, była katolicką świętą i mistyczką, która żyła w XIV wieku we Włoszech. Urodziła się jako Rita Lotti, jako córka ubogiej rodziny w miejscowości Roccaporena w Umbrii. Była żoną i matką, lecz po śmierci męża i dzieci zdecydowała się na życie w klasztorze.

Rita była znana z wielu cudów, które miały miejsce w jej życiu, w tym przemiany krwi w wino oraz uzdrowienie chorych. Była szczególnie czczona jako orędowniczka spraw trudnych i beznadziejnych oraz jako patronka małżeństw i rodzin.

Rita zmarła w 1457 roku i została beatyfikowana w 1900 roku przez papieża Leona XIII, a kanonizowana w 1900 roku przez papieża Piusa X. Obecnie jest czczona przez katolików na całym świecie, a jej relikwie znajdują się w kościele Santa Maria sopra Minerva w Rzymie.

O czym są modlitwy do świętej Rity i w czym pomagają?

Modlitwy do świętej Rity są modlitwami katolickimi, które zwracają się do świętej Rity jako orędowniczki w trudnych sytuacjach i problemach. Wierzy się, że święta Rita pomaga w trudnych sprawach, szczególnie w trudnych sytuacjach rodzinnych i małżeńskich oraz w sprawach dotyczących zdrowia.

Modlitwy do świętej Rity często odmawia się w intencji uzyskania pomocy w trudnych sytuacjach, wyproszenia u Boga łaski i wsparcia w trudnych chwilach.

Czemu warto zwrócić się do Świętej Rity o pomoc?

Modlitwa do Świętej Rity jest popularna, ponieważ wierzy się, że święta jest wyjątkowo skłonna do wysłuchiwania i pomagania w trudnych sytuacjach, szczególnie w sprawach dotyczących rodziny i zdrowia. W modlitwie do świętej Rity prosi się o jej wstawiennictwo u Boga, by uzyskać pomoc i łaski potrzebne do przezwyciężenia trudności.

Warto modlić się do świętej Rity także dlatego, że jest ona patronką spraw beznadziejnych i niemożliwych do rozwiązania.