Strona główna » Nauka modlitwy » Modlitwa na ten weekend

Modlitwa na ten weekend

Modlitwa na ten weekend

Znajdź odpoczynek

„Odpocznij tylko w Bogu, duszo moja”.

Panie Jezu, reszta, którą nam dajesz, nie zależy od okoliczności, ludzi ani niczego, co się zmienia. Nie jest to związane z gospodarką, polityką czy pandemią.

W tobie mamy przebaczenie, sprawiedliwość i umiłowanie. Dzięki tobie mamy obecny pokój, wieczną perspektywę i wspaniałą wieczność. Dziękuję Ci! Spraw, by te bezcenne prezenty były namacalnie realne i niezwykle zachęcające w ten weekend.

Zasmakuj nadziei

„Nadzieja nas nie zawodzi, bo Bóg wlał w nasze serca swoją miłość…”

W minionym roku przeżyliśmy wiele rozczarowań. Ale jest jedna nadzieja, na którą możemy w pełni liczyć, zaryzykować zaufanie i delektować się jak najlepszym posiłkiem. Nasz Ojciec dokończy w nas swoje dobre dzieło. Pracujesz nad wszystkim dla naszego dobra, a skończysz czynić wszystko nowym. W tej chwili nasz Ojciec kocha nas tak samo, jak was. Czego więcej potrzebujemy, Jezu?

„Kochajcie się wzajemnie. Tak jak ja cię kochałem ”.

W tych trudnych, wyczerpujących emocjonalnie miesiącach łatwo było oddawać się naszemu złemu nastawieniu; myśl raczej z naszymi lękami niż z wiarą; i używaj naszych słów, by ranić, a nie pomagać i leczyć ludzi, których kochamy. Jezu, przebacz nam.

Och, jakże nas kochasz… pokornij się przez Twojego Ducha, łagodni przez Ewangelię i uwolnij nas, abyśmy byli hojni dzięki Twojej łasce przez cały weekend. A więc bardzo Amen, modlimy się w Twoim łaskawym i królewskim imieniu.

image_pdfWydrukuj modlitwę