Strona główna » Nauka modlitwy » 10 pomysłów na Święto Dziękczynienia dla rodzin chrześcijańskich

10 pomysłów na Święto Dziękczynienia dla rodzin chrześcijańskich

Święto dziękczynienia

Szukasz sposobów na wzbogacenie czasu spędzanego razem jako rodzina w Święto Dziękczynienia? Oto kilka prostych pomysłów, jak wyrazić wdzięczność Bogu jako rodzinie w wyjątkowy i twórczy sposób w Święto Dziękczynienia.

Przeczytaj historię na Święto Dziękczynienia

Poświęć kilka chwil na Święto Dziękczynienia, aby spotkać się i przeczytać historię z okazji Święta Dziękczynienia. Jedną z ulubionych książek rodzinnych na Święto Dziękczynienia dla wielu rodzin chrześcijańskich jest Squanto i cud Dziękczynienia autorstwa Erica Metaxasa. Opowieść opowiada o rdzennym amerykańskim Indianinie Squanto, który został schwytany w wieku 12 lat, który miał zostać sprzedany do niewoli, ale zamiast tego został kupiony przez mnichów, którzy go wychowują i uczą o wierze w Boga. Po 10 latach zostaje wysłany z powrotem do Ameryki i dowiaduje się, że epidemia zmiotła całą jego wioskę. Squanto dowiaduje się, że Bóg ma cel w swoim życiu.

Napisz wiersz lub modlitwę na Święto Dziękczynienia

Podejmijcie się projektu wspólnego napisania rodzinnego wiersza lub modlitwy na Święto Dziękczynienia, umożliwiając każdemu członkowi rodziny napisanie wersu lub zwrotki. Jeśli potrzebujesz inspiracji, oto kilka ulubionych modlitw, wierszy i błogosławieństw na Święto Dziękczynienia. Zapraszam do podzielenia się nimi z rodziną i przyjaciółmi w te święta.

Podziel się wersetami biblijnymi na Święto Dziękczynienia

Poproś każdego członka rodziny o przeczytanie ulubionego wersetu biblijnego przed posiłkiem na Święto Dziękczynienia. Oto kilka dobrze dobranych fragmentów Pisma Świętego na temat dziękczynienia, w tym ten z Psalmu 107: 1, 8-9: „Dziękujcie Panu, bo jest dobry! Jego wierna miłość trwa na wieki. Niech chwalą Pana za Jego wielką miłość i za cudowne rzeczy, które dla nich uczynił. Bo spragnionych nasyca, a głodnych nasyca dobrami. ” (NLT)

Pamiętaj o minionych Świętach Dziękczynienia

Podczas kolacji z okazji Święta Dziękczynienia poproś każdego członka rodziny, aby podzielił się niezapomnianym wspomnieniem z okazji Święta Dziękczynienia. Nie zapomnij uwzględnić dzieci.

Świętuj Komunię Dziękczynienia

Zaplanuj komunię rodzinną w Święto Dziękczynienia, aby dziękować pamiętając o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Rozważ przeczytanie biblijnej opowieści o Ostatniej Wieczerzy, która stanowi biblijną podstawę komunii chrześcijańskiej. Fragmenty Pisma, które obejmują Ostatnią Wieczerzę, znajdują się w Ew. Mateusza 26: 17-30; Marka 14: 12-25; Łukasza 22: 7-20; i Jana 13: 1-30.

Przekaż błogosławieństwo dziękczynienia

Zaproś wdowę, osobę samotną, aby uczestniczyła w rodzinnym posiłku na Święto Dziękczynienia. Podaruj kartę podarunkową ze sklepu spożywczego samotnemu rodzicowi lub rodzinie, która ma problemy. Napełnij zbiornik paliwa studenta. Zanieś kawałek ciasta komuś w domu opieki. Możliwości są nieskończone, więc załóż swoje zbiorowe myślenie i przygotuj się na otrzymanie w zamian błogosławieństwa.

Zorganizuj paradę lub zabawę w Święto Dziękczynienia

Jeśli naprawdę chcesz wykazać się kreatywnością, zorganizuj własną paradę w Święto Dziękczynienia lub „zabawę pielgrzyma” z członkami rodziny tworzącymi obsadę. Zaproś przyjaciół i sąsiadów do udziału. Oto kilka innych pomysłów na motywy Pielgrzyma, które warto uwzględnić.

Złóż ofiarę dziękczynną

Przygotuj specjalną ofiarę z okazji Święta Dziękczynienia dla potrzebującej rodziny. Karty podarunkowe do sklepów spożywczych to doskonały sposób na pomoc rodzinom, które walczą o związanie końca z końcem. Jeśli nie znasz osobiście kogoś, kto jest w potrzebie, rozważ zadzwonienie do lokalnego kościoła. Większość kościołów może skierować cię do rodzin lub osób potrzebujących pomocy finansowej, zwłaszcza w czasie wakacji. Możesz także przekazać darowiznę na rzecz ulubionej organizacji charytatywnej.

Podejmij adopcję w Święto Dziękczynienia

Może znasz kogoś, kto boryka się z poważną chorobą lub urazem. Kupowanie artykułów spożywczych i gotowanie wyszukanego posiłku na Święto Dziękczynienia prawdopodobnie będzie dla nich zbyt wyczerpujące i kosztowne. Dlaczego nie zdjąć tego ciężaru z ich barków, dając znać rodzinie, że planujesz adoptować ją w Święto Dziękczynienia? Następnie przygotuj i dostarcz ich ucztę lub przynajmniej artykuły spożywcze z wyprzedzeniem.

Ciesz się grą sportową lub treningiem na Święto Dziękczynienia

Zadbaj o kondycję całej rodziny dzięki aktywnej grze lub ćwiczeniom na świeżym powietrzu, które mają spalić dodatkowe kalorie na Święto Dziękczynienia. Weź pod uwagę przyjazną dzieciom aktywność fizyczną, którą można łatwo dostosować również dla małych dzieci, nastolatków i seniorów. Na przykład zaplanuj sąsiedzki mecz piłki nożnej lub długą wędrówkę na łonie natury na weekend Dziękczynienia.

image_pdfWydrukuj modlitwę