Przejdź do treści
Modlitwy » Często odmawiane modlitwy i akty wiary » Modlitwa do Jezusa Ukrzyżowanego

Modlitwa do Jezusa Ukrzyżowanego

  Modlitwa do Jezusa Ukrzyżowanego

  Przed rozpoczęciem Modlitwy do Jezusa Ukrzyżowanego, poświęćmy moment na ciszę, aby nasze serca mogły się wyciszyć i przygotować na spotkanie z Chrystusem. W głębi tej modlitwy, nasączonej silnym zaufaniem i wiarą, zbliżamy się do postaci Jezusa Ukrzyżowanego, rozważając Jego cierpienie i poświęcenie. To właśnie poprzez tę modlitwę uczymy się, jak przyjmować wyzwania życiowe z miłością i nadzieją, czerpiąc inspirację z Jego niesłabnącej wierności i przykładu dla Boga Ojca.

  Pozwólmy, aby słowa tej modlitwy, wypływające z głębi naszych serc, stały się mostem łączącym nas z miłością i miłosierdziem, które Jezus okazał światu.

  Zachęcamy wszystkich obecnych, aby w duchu pokory i skupienia przyłączyli się do tej modlitwy. Niech nasze wspólne słowa i myśli tworzą harmonię, która wznosi się do Nieba, docierając do serca Jezusa Ukrzyżowanego. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej wiary, nadziei i miłości, a także prośbą o łaskę prawdziwej skruchy i mocnej woli do poprawy. Razem, w jedności ducha, oddajmy cześć i uwielbienie Jezusowi, który przez swoje cierpienie i śmierć na krzyżu otworzył nam drogę do zbawienia.

  Modlitwa do Jezusa Ukrzyżowanego

  Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy.

  Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje”

  (Ps. 22, 17).

  Pobierz tekst modlitwy do Jezusa Ukrzyżowanego w PDF