Strona główna » Nauka modlitwy » Historie biblijne jako kolorowanki dla najmłodszych

Historie biblijne jako kolorowanki dla najmłodszych

Kolorowanki religijne

Czy uważasz, że w młodym wieku należy zaszczepić wiarę? Wiara to piękna rzecz. Często to wiara i nadzieja czynią życie wartościowym. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci religii chrześcijańskiej, aby mogły rozwijać wiarę w Boga. Biblia jest pełna wspaniałych opowiadań, o których większość z nas nie zdaje sobie sprawy.

Biblia jest podzielona na wiele innych krótkich ksiąg zwanych Księgą Biblii. Każda księga jest dalej podzielona na rozdziały, a każdy rozdział zawiera zdania zwane wersetami. Księga, wersety i rozdziały pomagają ludziom znaleźć określone części całej Biblii. Pierwsza księga Biblii nazywa się Genesis, która ma około 50 rozdziałów. Każdy rozdział jest pełen niesamowitych historii.

Biblijne kolorowanki dla dzieci

Jeśli szukasz inspirujących kolorowanek religijnych koniecznie odwiedź stronę – https://kolorowanki.info.pl/religijne/, poniżej znajdziesz też nasze rekomendacje. Kolorowanki z opowiadaniami biblijnymi to świetny sposób na nauczenie dziecka ważnych pojęć i postaci biblijnych. Darmowe chrześcijańskie kolorowanki do wydrukowania ilustrują ważne wydarzenia i historie z Biblii.

Darmowe kolorowanki chrześcijańskie

1. Biblia:

Ten arkusz kolorowania pokazuje stworzenie świata przez Boga. Biblia to historia stworzenia. Bóg stworzył świat w sześć dni. Stworzył wszystko oprócz ludzi. Następnie ukształtował mężczyznę z prochu ziemi i kobietę z żebra mężczyzny.

2. Arka Noego:

Bóg poprosił Noego, aby zbudował arkę, aby uratować zwierzęta. Bóg chciał, aby Noe nauczał i przekonywał ludzi do pokuty za grzechy i uratowania się przed nadchodzącym potopem przez wejście do arki. Jednak gdy nadeszła powódź, nikt nie wszedł na pokład łodzi, z wyjątkiem Noego i jego rodziny. Gdy deszcz ustał, Noe wysłał ptaki, aby pomogły mu dowiedzieć się, kiedy można bezpiecznie opuścić arkę i ponownie żyć na lądzie.

3. Józef:

Ten arkusz kolorowania pokazuje, że Józefa ma na sobie wielokolorowy płaszcz. Historia Józefa jest najdłuższa w Biblii. Jedną z ważnych części tej historii są sny Józefa i wielobarwny płaszcz, który podarował mu jego ojciec. Józef był ulubieńcem swojego ojca Jakuba. Pewnego dnia Jakub podarował Józefowi piękny wielokolorowy płaszcz. Jego bracia byli bardzo zazdrośni, widząc, jak ich ojciec daje Józefowi płaszcz. Jego bracia opracowali następnie plan zabicia Józefa. Jednak zamiast go zabić, sprzedali go w niewolę. Wzięli płaszcz, podarli go i zanurzyli we krwi, aby pokazać, że Józefa zjadło dzikie zwierzę.

6. Dawid i Goliat:

Ten arkusz do kolorowania został zaczerpnięty z historii Dawida i Goliata, jednej z pierwszych historii, której uczą się dzieci. Kolorowanka zawiera zarówno Dawida, jak i Goliata. Historia zaczyna się, gdy Goliat, gigant z armii filistyńskiej, wyzywa Izraelitów na pojedynek. David był tylko małym chłopcem w czasie wojny, jednak zgodził się walczyć z Goliatem. Dawid walczył z Goliatem nie mieczem, łukiem czy strzałą, ale procą i kamieniami. Kamień uderzył Goliata w czoło i upadł płasko na ziemię.

8. Narodziny Jezusa:

Narodziny Jezusa kolorowanka

Ta kolorowanka przedstawia narodziny Pana Jezusa. Narodziny Jezusa są dobrze udokumentowane w pismach świętych. Mówi się, że anioł ukazał się Marii, aby jej powiedzieć, że urodzi dziecko, chociaż nie była mężatką. Maryja zaufała słowom anioła i narodziło się Dzieciątko Jezus. Dziecko w niej było kiedyś obiecane Adamowi i Ewie w Ogrodzie Eden.

11. Adam i Ewa:

To jest kolorowanka przedstawiająca Adama i Ewę spacerujących po Raju. Według Biblii Adam i Ewa byli pierwszymi mężczyznami i kobietami. Zwiedził ich wąż, który skusił ich do spróbowania Zakazanego Jabłka. Mówi się, że Bóg stworzył ludzi do życia w Raju, ale oni utworzyli słowo pełne cierpienia i niesprawiedliwości.

21. Płonący krzew:

Ten arkusz kolorowania pokazuje Boga ukazującego się Mojżeszowi w Płonącym Krzaku. Uważa się, że płonący krzew znajduje się na górze Horeb. Krzak płonął, ale nie został strawiony przez płomienie; stąd nazywa się go płonącym krzewem. Bóg ukazał się Mojżeszowi w postaci płonącego krzewu i powiedział mu, aby pomógł Izraelitom dotrzeć do Ziemi Obiecanej.

22. Zbieranie Manny:

Ten arkusz kolorowania przedstawia małą dziewczynkę zbierającą mannę. Manna jest jadalną substancją, którą według Biblii dostarczano Izraelitom podczas ich wędrówek po pustyni. Manna traktowana jest jako naturalna, ale niepowtarzalna substancja powstająca u schyłku szóstego dnia stworzenia.

23. Kain i Abel:

Ten arkusz kolorowania przedstawia Kaina i Abla, dwóch synów Adama i Ewy. Kain jest opisany jako rolnik, a Abel jako pasterz, jak widać na zdjęciu. Kain był pierwszym człowiekiem, który się urodził, a Abel pierwszym człowiekiem, który umarł. Kain popełnił pierwsze morderstwo, zabijając brata z zazdrości i gniewu.

24. Sodoma i Gomora:

Sodoma i Gomora to dwa miasta wymienione w Księdze Rodzaju i Biblii hebrajskiej. Na Sodomę i Gomorę został wydany wyrok Boży, w wyniku którego miasta zostały całkowicie zniszczone przez ogień i siarkę. Arkusz kolorowania pokazuje ludzi próbujących uratować życie przed ogniem.

Gdzie znaleźć kolorowanki religijne?

 

Te darmowe kolorowanki biblijne do wydrukowania online oraz inne kolorowanki dla dzieci ze strony https://kolorowanki.info.pl/ będą świetnym uzupełnieniem lekcji po nabożeństwie niedzielnym. Gdy Twoje dzieci pokolorują już kolorowanki, lepiej zrozumieją otaczający ich świat. Pomoże im to wyrosnąć na odpowiedzialnych obywateli. Możesz także stworzyć własną książeczkę do kolorowania Biblii. Te biblijne kolorowanki do wydrukowania za darmo nauczą ich o znaczeniu pobożności, miłosierdzia, przebaczenia i poświęcenia.

image_pdfWydrukuj modlitwę